piektdiena, 2013. gada 22. februāris

Aicinājums parakstīt vēstuli amatpersonām


Dārgie kolēģi! Aicinām parakstīt atklātu vēstuli augstākajām valsts amatpersonām pret paradzētajiem akadēmiskās brīvības izkropļojumiem. Visus, kas vēlas pievienoties, lūdzam aizsūtīt epastu uz gustavs.strenga@gmail.com vai olga.procevska@gmail.com minot akadēmisko grādu.


Vēstules teksts: "Mēs, vairāku zinātnes nozaru pārstāvji, lūdzam Valsts prezidentu neizsludināt Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas ierosinātos un Saeimas 2013.gada 14.februārī pieņemtos grozījumus Zinātniskās darbības likumā, 6. pantā, kuri paredz “pārtraukt zinātniskos pētījumus, ja tie, pēc valsts drošības iestādes atzinuma, var radīt draudus nacionālajai drošībai”. Mēs uzskatām, ka šādi grozījumi apdraud akadēmisko brīvību un ievieš demokrātijā nepieņemamu drošības dienestu kontroli pār akadēmisko pētniecību. Zinātniskās darbības likums pašreizējā redakcijā jau pietiekami regulē tādu zinātnieku darbību, kas varētu radīt draudus cilvēcei, sabiedrībai un videi. Mēs uzskātām, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas ierosinātās pārmaiņas zinātnes regulējumā diskreditē Latvijas zinātni un ilgtermiņā apdraud tās kvalitāti un reputāciju."

P.S. uz norādītajiem epastiem varat arī sūtīt ieteikumus vēstules teksta uzlabošanai.


NEW: 22.02.13. 16.00.
 Lai gan Valsts prezidents šodien atgrieza Zinātniskās darbības likumu Saeimai http://www.president.lv/images/modules/items/PDF/20130222-zinatne.pdf 
 vēstuli valsts amatpersonām nosūtīsim tāpat. Pēdējie notikumi lika nedaudz mainīt pirmo teikumu:

"Mēs, vairāku zinātnes nozaru pārstāvji, atbalstām Valsts prezidenta lēmumu neizsludināt Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas ierosinātos un Saeimas 2013.gada 14.februārī pieņemtos grozījumus Zinātniskās darbības likumā, 6. pantā, kuri paredz “pārtraukt zinātniskos pētījumus, ja tie, pēc valsts drošības iestādes atzinuma, var radīt draudus nacionālajai drošībai”. Mēs uzskatām, ka šādi grozījumi apdraud akadēmisko brīvību un ievieš demokrātijā nepieņemamu drošības dienestu kontroli pār akadēmisko pētniecību. Zinātniskās darbības likums pašreizējā redakcijā jau pietiekami regulē tādu zinātnieku darbību, kas varētu radīt draudus cilvēcei, sabiedrībai un videi. Mēs uzskātām, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas ierosinātās pārmaiņas zinātnes regulējumā diskreditē Latvijas zinātni un ilgtermiņā apdraud tās kvalitāti un reputāciju." 
https://docs.google.com/document/d/1h7BhgkUQ9fa_CpWG4tUddW15RvX_DEwAxHxLfdjkFZc/edit 

Nav komentāru: