trešdiena, 2012. gada 1. februāris

Runājot par karu un politiku: Otrā pasaules kara vēsture un atmiņa Latvijā un Krievijā

Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte un Valsts pētījumu programmas  Nacionālā identitāte projekts Latvijas sociālā atmiņa un identitāte ielūdz uz publisku diskusiju
"Runājot par karu un politiku: Otrā pasaules kara vēsture un atmiņa Latvijā un Krievijā"
par Otrā pasaules kara neviennozīmīgajiem traktējumiem Latvijā un Krievijā. Diskusijā tiks apspriesti jautājumi par okupācijas neviennozīmīgo vērtējumu abās valstīs, kolaborācijas problemātiku un attieksmi pret to, padomju un nacistu politiku Latvijā. Tāpat diskusijā tiks apspriesti arī Krievijas un Latvijas vēstures politikas un vēsturiskās apziņas strīdīgajiem jautājumi.
Diskusijā aicināti piedalīties Latvijas augstskolu mācībspēki, studenti un visi vēstures interesenti. Diskusija notiks krievu valodā.
Diskusija notiks š.g. 16. februārī plkst. 15 Vēstures un filozofijas fakultātes (Mārstaļu ielā 28/30), 4. auditorijā.
Diskusijā piedalīsies Sanktpēterburgas A. Hercena valsts pedagoģiskās universitātes profesore un Ermitāžas direktora padomnieces Jūlijas Kantore, grāmatas “Baltija: karš bez noteikumiem (1939 -1945)” autore, kā arī latviešu vēsturnieki un vēsturiskās apziņas pētnieki - prof. Dr.hist. Vita Zelče (LU SZF),  prof. Dr.hab.hist. Inesis Feldmanis (LU VFF), asoc.prof. Dr.hist. Daina Bleiere (RSU), prof. Dr.hist. Ilgvars Butulis ( LU VFF), doc. Dr.hist. Jānis Keruss (LU VFF), Dr. hist. Ritvars Jansons, (Latvijas Okupācijas muzejs), Dr.sc.pol. Nils Muižnieks (LU SZF SPPI ), Dr.hist. Kaspars Zellis.
Kontaktinformācija: kaspars.zellis@ gmail.com

Nav komentāru: